Co vy na to, OmniFocusáci?

Odskočil jsem si dnes od rozepsaného článku pro svůj blog, který zde, zřejmě, nebude nakonec ani publikován. Proč? Protože jsem dostal nápad:)

Inspirován snad zdezde a zde, měl jsem jej najednou před sebou. Co takhle kvalitní český web o OmniFocusu? V češtině, z praxe, a o praxi. Pro české uživatele, a o českých uživatelích. Co takhle web OmniFocus a já.cz?

Myslím, že nás (českých uživatelů OF) je již docela dost, a věřím, že nás bude přibývat:) Soudím tak jednak z ohlasů a dotazů, které týdně dostávám, z rozvoje metody GTD jako takové, i z dynamiky šíření Mac/iOS zařízení v naší malé kotlině.

Je to jen nápad. Který mě napad. A moc se mi (zatím) líbí.

Níže je pár mých nápadů do začátku. Pokud se někomu z vás nápad na český web o OmniFocusu také líbí, budu moc rád, když mi přihraje pár těch svých.

– články (návody) jak s OmniFocusem pracovat

– video návody konkrétních řešení

– prvky GTD ve spojení s OmniFocusem

– překlady článků z originálního blogu OmniFocusu na omnigroup.com

– odkazy na zajímavé weby/knihy o OmniFocusu

– české překlady k vydaným updatům

– fórum českých uživatelů OmniFocusu (rady, tipy, zkušenosti)

Co říkáte, „OmniFocusáci”, půjde do toho někdo se mnou? Bez vás to půjde jen těžko. Za každý (konstruktivní) podnět, nápad nebo poznámku v komentářích, předem děkuji!!

(Pokud se vám nápad nezdá, myslíte si, že je to blbost, nebo vás napadá jiný důvod, proč to až zas tak dobrý nápad není – napište také, prosím. Každá zpětná vazba je dobrá)

 

PS: Jen pro pořádek – o této aktivitě nemají zatím v OmniGroup ani páru:)

Josef Jasanský

20. srpna 2012 by Josef Jasanský
Categories: GTD | Tags: , , | 21 komentářů

Comments (21)

 1. Tož to je snad jasné že do toho půjdeme s tebou … Ja 😉

 2. JE to dobrý nápad! Je to dokonce tak dobrý nápad, že to je výborný nápad, který si zaslouží plnou podporu! 😉

 3. Tak to je moc dobrý nápad 🙂

 4. Určitě budu za takový web rád. Co jsem přešel k Omnifocusu, tak uvítám cokoliv podobného.
  Ihned jak bude web k dispozici, háži si jej do RSS čtečky.

 5. Tak to je opravdu velice dobrý nápad, který nemá opravdu na našem domácím Webu obdobu. Paráda, už teď se těším a držím palce, jelikož vím, že to zabere spoustu osobního času. Budu se moc těšit.

 6. Díky moc, Martine. Jelikož to podle ohlasů zde i na TW vypadá, že má projekt zatím jen pozitivní podporu, zřejmě mě (a případně další nadšence:-)) čeká nějaká ta práce;-), ale začínám se na to docela těšit.

 7. No, tak si alespoň nemusím zřizovat doménu a hosting. O tohle už pár týdnů uvažuju sám. 🙂

 8. 🙂 Ty jsi byl jeden z těch, kteří mě napadli jako „spoluautoři“;) ..věřím, že s Tvými zkušenostmi a znalostmi mohu počítat…

 9. No super 🙂 Nejlepší co jsem dnes četl.Už se těším!!!!!

 10. A víš kdo byl vlastně ten spouštěč? Už chápeš význam: „…však pomáháš, ani netušíš!“ 🙂
  Díky, Romane!

 11. Ano napadlo mě to hned 🙂 Vzpomněl jsem si na Tvá slova.Já respektive My děkujeme

 12. Takovej web uvítám. Po víc než čtyřech letech používání OmniFocusu už trochu tuším jak ho využívat, to však neznamená, že vím všechno a nemohu se naučit víc, někomu pomoct radou anebo si počíst o mým „koni“ v češtině. Navíc považuju OmniFocus za tak dobrej, že si zaslouží větší popularitu a že jeho si zaslouží další lidi. Nezanedbatelná může bejt i váha našeho hlasu při prosazování vylepšení, oprav, lokalizace.

  • Díky Ivane, Tvé zkušenosti s používáním OmniFocusu mohou být pro projekt velmi cenné. Pokud budeš mít zájem na projektu spolupracovat, bude to skvělé!

 13. Spokojeným uživatelem OF jsem přes rok, ale stále mám pocit začátečníka a informace získávám kde se dá. Proto tématický „OF web“ bude určitě vítaným pomocníkem, nejen pro mě, v pronikání do systému práce s tímto sofistikovaným nástrojem.

  • Zdravím Vás, Martine, v současné době je již spuštěna „beta verze“ webu na adrese http://www.beta.omnifocusaja.cz, na které se snažíme ještě s jedním kamarádem intenzivně pracovat. Pokud budete mít čas, mrkněte:) Pokud Vás napadne, jak web vylepšit, rozšířit, doplnit, budeme určitě rádi. V následujících dnech bych rád do projektu zapojil více lidí (redaktorů), tak pokud byste měl zájem, budu rád, když se zapojíte:) Třeba jen tím, že popíšete svůj způsob používání OF.
   Mějte pohodové dny a těším se na případnou spolupráci:)
   JJ

 14. Díky Pepane , čekal jsem že to dáš brzy … HAHAHA

  Ať žije OF cz !!