Jaké budeš, MEXPO 2012?

Když jsem se před něco málo více než rokem poprvé dozvěděl o akci (tenkrát ještě) Manager Expo, nevěnoval jsem tomu nikterak velkou pozornost. Akci jsem považoval za jednu z těch klasických, rádoby honosných (chápej snobských) konferencí velkých manažerů, kteří se v rámci prodlouženého říjnového víkendu sjedou „tahat trika“ v tom, jak právě oni jsou ti správní na správném místě.

Když jsem ale po pár dnech začal události kolem akce sledovat podrobněji, prostudoval, kdo vlastně na konferenci vystoupí, a kdo tam tak asi přijede, můj skeptický pohled se velmi rychle změnil v touhu být alespoň na chvíli součástí toho všeho.

Začal jsem toužit po setkání s těmi, které jsem do té doby znal jen z jejich blogů nebo podkástů, začal jsem toužit po interakci, kterou jsem cítil, i když do mého příjezdu před Hotel Senec zbývalo ještě několik dní.

Jelikož mi tehdy můj pracovní program i další okolnosti neumožnili strávit u břehů Slunečních jezer celý prodloužený víkend (což jsem mimochodem už v té chvíli začal všem ostatním závidět), musel jsem vybrat pouze jednu akci v jeden den. Moje sázka tak padla na GTD workshop s Lukášem Gregorem.

A i když nejsem duší gembler, a mnohým to možná bude znít lehce pateticky, v to říjnové čtvrteční odpoledne se začal psát můj nový příběh… sázka vyšla dokonale.

Na Manager Expu v roce 2011 jsem strávil jen asi 6 hodin. Šest intenzivních, nezapomenutelných a vzrušujících hodin s lidmi, o jejichž existenci jsem do té doby ani netušil, či jejichž životy sledoval dosud jen na displejích mých „Apple hraček“. Když jsem, už za tmy, nastupoval tehdy na parkovišti před hotelem do svého auta, nepřemýšlel jsem o těch stovkách kilometrů, které mě čekají, hlavou se mi honila jen jedna jediná věc.

Za rok tady musím být! A tentokrát už „naplno“!

Rok se s rokem sešel, jak říká jedno hezké rčení, a za týden touto dobou bude akce, která se mezitím z Manager Expo přejmenovala na jednodušší Mexpo, vrcholit. Za pár dní nastane ten vytoužený čas nových setkání, inspirujících diskuzí a dalších, v této chvíli asi jen těžko představitelných událostí.

Vzrušení, které jsem cítil, když jsem před rokem ukrajoval kilometr za kilometrem dálnice z Brna do Bratislavy je tu zas. A tentokrát snad ještě vzrušenější. Těším se na čas strávený s lidmi, ze kterých se za uplynulý rok stali moji přátelé, i na poznání těch, kteří se jimi v následujícím roce teprve stanou. Těším se na nové myšlenky těch, kteří mne celý rok inspirují, jsem i plný očekávání zaujetí těch, kteří mne v následujícím roce teprve inspirovat začnou.

To je důvod mé touhy znovu počítat dálniční kilometry. To je pro mě Mexpo 2012. Lidi!

Životní zkušenost mi radí nepředstavovat si, neočekávat, netěšit se. Ale v případě Mexpo 2012 si nemůžu pomoct. Představuji si, očekávám i těším se zároveň. Věřím, že Mexpo 2012 splní to, co od něho chci – strávit několik dnů  ve společnosti lidí, se kterými mi je a bude dobře. Věřím, že já i Mexpo to dokážeme.

Sleduji už měsíc každý den, jak dostává konference jasné kontury, sleduji profily známých i neznámých řečníků, kteří přijali výzvu podělit se s ostatními o své vědomosti, zkušenosti i um. Sleduji doprovodné akce, které, i přesto, že ne všech budu asi já přímým účastníkem, stávají se pomyslným dochucovacím kořením celé senecké události.

Vnímám obrovský kus práce, který Petr Bíreš se svým týmem již v rámci přípravy akce udělali, a který je ještě čeká. Vážím si invence všech, kteří přijali nabídku vystoupit, kteří se rozhodli nést svoji kůži na trh. Vážím si podpory partnerů, kteří umožní účast i těm, pro něž by mohly být náklady účasti překážkou, kterou by sami překonat nemohli.

I přesto, že ne se vším, co se v rámci přípravy akce děje a odehrává souhlasím, i přesto, že je mi líto, že neuvidím řečníky, které jsem nemohl vidět minulý rok, a těšil se na jejich vystoupení letos, i přesto, že vnímám kritické připomínky těch, pro něž je Mexpo 2012 jen pouhý byznys, i přesto jsem rád, že příští čtvrtek sednu do auta, a za pár hodin budu míjet ceduli s nápisem Senec.

Takže, jaké budeš, Mexpo 2012? Splníš moje očekávání? Nabídneš mi to, po čem toužím a na co se celý rok těším? Já myslím, že určitě. Ono totiž nezáleží tak úplně na tobě, tys svoji práci již udělalo. Teď už záleží hlavně na mně, jestli jsem připraven si to užít, jestli jsem připraven cítit a vnímat tu atmosféru, jestli jsem připraven přijmout vše, co mi nabídneš. A myslím, že připraven jsem.

A co vy, čtenáři mého blogu, s kým z vás se v Senci příští víkend uvidím? S kým z vás budu mít tu čest se poznat osobně? Mimochodem, i za to, že teď čtete tento blog může Manager Expo. Ta myšlenka se v mé hlavě totiž zrodila právě během těch zmíněných šesti hodin jednoho říjnového odpoledne roku 2011.

 

29. září 2012 by Josef Jasanský
Categories: leadership, marketing, o mně, o tomto blogu | Tags: , , , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké budeš, MEXPO 2012?