Kdo jsem?

Před několika lety bych na tuto otázku asi zahájil třiceti minutový monolog na téma „Já“. A není to dlouho, co bych na stejnou otázku odpověděl „nikdo“… Tak málo jsem si sám sebe kdysi vážil.

Dnes už si ani nemyslím, že jsem prezident zeměkoule, ani že jsem malé bezvýznamné nic. Dnes jsem člověk, a jmenuji se Josef Jasanský.

I když mi to připadá trochu neuvěřitelné, za pár měsíců to již bude 40 let, co chodím po této planetě. Vzdělání jsem se celou tu dobu úspěšně vyhýbal, takže na to, že jsem svá školní léta zakončil absolvováním Střední vojenské školy v roce 1990, a „sloužil“ pak 2,5 roku vlasti za peníze, moc (popravdě) pyšný nejsem. Na druhou stranu, za těch více jak 20 let životní a pracovní praxe jsem se (alespoň doufám) něco naučil. V otázce vzdělání se proto považuji za „kvalifikovaného nevzdělance“. (humor)

Profesně jsem tak trochu od každého něco. Trochu manager, trochu obchodník, trochu IT, trochu personalista, trochu nákupčí… Moji blízcí si myslí, že jsem workoholik – kdyby tak tušili, jaký jsem ve skutečnosti lenoch.

V osobním životě jsem více jak 20 let manžel, skoro 20 let táta a takřka 40 let syn. Dům jsem zatím nepostavil (myslím, že už ani nepostavím), strom nezasadil (to mám ještě v plánu), syna jsem ale zplodil, začínal jsem brzy;).

To, čím se dnes živím, mě současně (většinu času) i baví, takže si nestěžuji. Co ale asi opravdu miluji, je psaní (i když to je asi zatím to, co ovládám nejméně). Psaní o tom, co mi vrtá hlavou, co přitahuje moji pozornost, co mě kde „cvrnkne“ do nosu. Psaní mě vždy přitahovalo, nevěnoval jsem mu ale zatím tolik pozornosti. Tento blog je způsob, jak to napravit.

 

To by, alespoň co se mé osoby týče, mohlo být zatím vše. Ti z Vás, kteří se o mě budou chtít dozvědět víc, budou snad tak moci učinit z mých článků, které zde hodlám průběžně publikovat.

 

01. prosince 2011 by Josef Jasanský
Categories: o mně | 1 comment

One Comment

  1. Pingback: Rok blogerem | 21 slov…