Malý krůček pro lidstvo, velký Salchow pro autora

Víte co je to Zájezdí? Nevíte? Nedělejte si starosti. Též jsem to netušil. Dnes už to ale vím. Zájezdí je místo nedaleko obce Vyžlovka, cca 4km od Jevan. Je to místo v lese. Údajně velmi malebné a krásné. Někdy se tam chci určitě podívat.

zajezdi

Zájezdí je i nové vydavatelství elektronických knih, které založil Viktor Machek. Člověk, který má knihy rád.

Viktor se rozhodl své několikaleté zkušenosti z práce v nakladatelství Bertelsmann využít způsobem, který mu přináší radost a zábavu. Vydáváním knih. Knih, které vydávat chce.

Aniž bych to plánoval, očekával či tušil, ale v koutku duše tak trochu snil, poštěstilo se mi a dostalo té cti, být prvním „autorem“, kterému se Viktor rozhodl vydat jeho první eBook. Knihu, kterou jsem vlastně ani nepsal.

Někteří z vás si možná vzpomenou na únor a březen tohoto roku, kdy na tomto blogu vycházel seriál o mém praktickém využívání GTD aplikace, která se postupně stala alfou a omegou mé správy úkolů. O mém OmniFocusu.

Pokud vás seriál zaujal, a říkáte si, že by bylo třeba dobré mít jej k dispozici stále a kompletní, máte nyní příležitost své představy převést ve skutečnost. eBook OmniFocus a já je na světě. Tedy vlastně ZDE. Stahujte, šiřte, sdílejte. „Roztrubte kolem!” nabádá Viktor i já. Budeme si toho oba moc vážit.

Rád bych touto cestou Viktorovi poděkoval. Za jeho práci, za trpělivost, kterou se mnou měl v době, kdy jsem s požadovanými přípravami trochu přešlapoval, za povzbuzování v době, kdy jsem vydání oddaloval svým perfekcionalismem mně vlastním. Děkuji Viktore.

Děkuji i všem, kteří se rozhodnou knihu stáhnout a používat. Budu rád, pokud mi o jejím využití ve své praxi napíšete. Zajímá mě, jak a proč ji používáte. I jak a proč ne.

Zájezdí blízko Vyžlovky i tomu na internetu přeji spoustu návštěvníků i autorů. Tomu v lese spoustu těch, které bude ono místo inspirovat i duši relaxovat, tomu internetovému spoustu těch, kteří na něm budou knihy psát, číst i stahovat.

 

14. května 2012 by Josef Jasanský
Categories: GTD, o mně, o psaní | Tags: , , , | 11 komentářů

Comments (11)

 1. Když nad tím člověk tak přemýšlí, ono vydat dnes knihu zase tolik práce není, co?;) Každopádně… wow…

  • ano, velký problém to opravdu není. práce sice trochu jo – samotného mě to překvapilo, že to trvalo tak dlouho, jak to trvalo – hlavní příčinou jsem ale byl já;-)…
   udělal jsem také docela zkušenost v tom, že psaní na blog a příprava eBooku (i když 90% textu čerpá z článků na blogu) jsou dvě naprosto odlišné věci :o)
   jo a díky za to wow:)

   JJ

   PS: jen připomenu – s tou (mojí/Tvojí) cestou na Brno a okolí Tě beru za slovo. Pokud se mi naskytne cesta do Ostravy (sem tam tam také služebně jezdím), rád se připomenu:)

 2. Sice OF nepoužívám ale i tak děkuji za tento ebook.
  Mám staženo a kdo ví kdy budu rad ze mám kam nahlédnout.
  Jak se říká „nikdy neříkej nikdy“ 🙂

  Jsem zatím na pomyslném začátku cesty a tak je pro mě každé nakopnutí lepším směrem velkým přínosem.

  Jen houšť a větší kapky a mnoho zdaru do budoucna jak autorům tak vydavatelům.

  • Děkuji za příspěvek, Sandy. Těší mě, že i přesto, že OF nepoužíváte, eBook Vás zaujal. Pokud se někdy pro jeho vyzkoušení/aplikaci do svého „self-managementu“ rozhodnete, určitě budu rád, když mi o svých zkušenostech napíšete.
   Souhlasím – nikdy by se nemělo říkat nikdy; též se tímto rčením rád řídím.
   Děkuji rovněž za podporu a povzbuzení, tento typ komentářů se nám -„autorům“ čtou velmi dobře:); a věřím, že i vydavatelům;)
   Přeji vše dobré!
   JJ

 3. Gratuluji Pepo a moc fandim a pevne verim, ze to neni Tva posledni kniha!

  • Díky Jakube. I přesto, že to za „klasickou“ knížku až tak nepovažuju – jak sem psal v postu – je to kniha, kterou jsem vlastně nepsal;), rád bych, aby pouze u ní nezůstalo.
   Uvidíme, třeba jednou, někdy . . .kdo ví. V této chvíli (době) se tím popravdě ale moc nezabývám . . . . mám pocit, že sem se dostal do stavu, kdy se (opět) nějak hledám:)
   Ještě jednou díky! #potešilo

 4. Taky staženo i přečteno

  Díky

 5. Zdravím, o metodu GTD se již chvíli zajímám, ale o OF slyším poprvé. Děkuji za tip, ebook si určitě přečtu.

  • Děkuji za komentář, Petře:). Pokud Vás OmniFocus zaujme, doporučím Vám ke sledování web http://www.omnifocusaja.cz, který jsem v srpnu založil, a na kterém se s několika kamarády snažíme nabídnout (zejména začátečníkům) uživatelům OmniFocusu oraktické rady a návody k jeho používání.

   Josef Jasanský